Dopadiště


Bezpečnostní dopadiště je nedílnou součástí každé bouldrové stěny. My nabízíme dvě standardní tloušťky dopadišť – 20 cm a 25 cm. Podle výšky stěny pak doporučujeme zákazníkům vhodnější variantu. Hlavním kritériem při volbě tloušťky je samozřejmě bezpečnost při lezení. Zároveň však zohledňujeme velikost stěny, aby dopadiště nebylo zbytečně předimenzované a neubíralo tak na prostoru stěny.

KLASICKÉ DOPADIŠTĚ tvoří dva komponenty – molitan a krycí plachta (můžete vybírat z několika barev krycích plachet). Počet spojů se snažíme omezit na minimum, v komplikovaných prostorech se jim ale nevyhneme. Tyto napojení dopadových ploch spojujeme suchými zipy, aby nevznikaly nebezpečné mezery mezi jednotlivými žíněnkami.

 

PLOVOUCÍ KOBERCOVÉ DOPADIŠTĚ je vhodné zejména do nepravidelných prostorů (sloupy, výklenky...). Povrch tvoří 2,5 cm vysoký velurový koberec s odolným PE-molitanem, který se pokládá na 15 cm vrstvu molitanu. Tato kombinace materiálů dovoluje použití i pod nejvyšší bouldrové stěny. Koberec tvoří pásy široké 2 m spojené suchým zipem, takže dopadová plocha je kompaktní, bez mezer a nerovností, což zaručuje maximální bezpečnost při pádech i pohybu pod stěnou. Koberec si můžete vybrat žlutý nebo modrý. Udržuje se klasicky vysavačem.


K nízkým dětským stěnám pokládáme po dohodě s investorem i NIŽŠÍ ŽÍNĚNKY, nejčastěji 5 až 10 cm vysoké.

Na dopadiště poskytujeme záruku 24 měsíců.