B34

49 Kč 59,29 Kč včetně DPH
Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Rozměry chytu B34:
Výška: 13,5 cm, šířka: 5 cm, hloubka: 1,5 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chyty velikosti B dodáváme v 30 tvarech a 4 barvách. Využití najdou jak na dětských stěnách, tak na velkých stěnách s jištěním, na své si přijdou i zarytí návštěvníci bouldrových stěn. Použitý materiál (křemičitý písek + epoxidová pryskyřice) na rozdíl od běžně dostupných plastových chytů zaručuje dlouhou životnost, stálobarevnost i šetrný povrch pro kůži na rukou.

Objednávky:
Všechny chyty vyrábíme ručně a na objednávku. Obecně počítejte s termínem cca 3 týdny od objednávky.

Objednávky na chyty přijímáme v minimální hodnotě 2000,-Kč bez DPH. Jestli máte zájem o menší počet chytů nebo na objednávku spěcháte, kontaktujte nás prosím telefonicky a my se pokusíme vybrat vám něco z aktuálních skladových zásob.

Chyty si můžete objednat samostatně nebo s imbusovými šrouby vhodné délky (délka pro 18 mm překližku osazenou buldokem). Překližku i buldoky lze objednat v sekci Materiál.

Montáž:
Chyty se montují do předem připravených otvorů osazených maticemi M10 (buldok) imbusovým šroubem tloušťky 10 mm. Délka šroubu závisí na tloušťce chytu a materiálu použitého k opláštění lezecké stěny. K utažení se používá imbusový klíč velikosti 8 mm. Pro správné dotažení je důležité umístit chyt na rovný povrch stěny, zejména u laminátových stěn je třeba dávat pozor na případné větší nerovnosti. Pokud je na chytu menší dírka, vždy do ní použijte vrut tloušťky 5 mm jako pojistku proti otáčení.
Během používání chytů doporučujeme pravidelné čištění kartáčem (jemný ocelový nebo kartáček na zuby, vyrábí se i speciální přímo na chyty). V nejnutnějších případech se chyty dají omýt vodou, instalujte je znovu až po dokonalém vyschnutí.

Jak na to:


Návod k použití:

Lezecké pískové chyty slouží k volnému lezení na umělých lezeckých stěnách, stěnkách a posilovacích panelech. Jsou vyrobeny ze směsi křemičitého písku a epoxidu. Chyty připevňujeme k podkladu vždy imbusovými šrouby o průměru 10 mm a délkách 30 – 120 mm (podle tloušťky chytu). Montáž je třeba provádět na rovný povrch a zejména malé chyty musí být dotaženy citlivě. (Dotažení by nemělo přesahovat hodnoty u vel. A max. 5 Nm, B max. 10 Nm, C max. 15 Nm, D, E, F, FX max. 20 Nm). U chytů s druhým menším otvorem používáme tzv. pojišťovací vrut o průměru 5 mm – u vel. A, B, C, D, E a 6 mm u vel. F, FX. Ten brání chytům s protáhlým tvarem rotaci při zatížení mimo osu imbusového šroubu a zároveň umožňuje nepřekročit výše uvedené hodnoty pro dotažení.
Chyty se mohou průběžně čistit kartáčem (doporučujeme ocelový na semiš), v případě většího zanesení magnéziem se dají omýt teplou vodou s přídavkem jaru (do 3%). Po omytí je nutné je nechat minimálně 14 dní vyschnout! Chyty by se neměly namáčet příliš často, při opakovaném namočení a vyschnutí může dojít ke snížení jejich původní pevnosti.
Přejeme vám příjemné zážitky při cestě k vrcholu.

Doplňkové parametry

Kategorie: B
Záruka: 2 roky