B24

49 Kč 49 Kč 49 Kč 49 Kč 55,50 Kč 55,50 Kč 55,50 Kč 55,50 Kč od 49 Kč 59,29 Kč včetně DPH 59,29 Kč včetně DPH 59,29 Kč včetně DPH 59,29 Kč včetně DPH 67,16 Kč včetně DPH 67,16 Kč včetně DPH 67,16 Kč včetně DPH 67,16 Kč včetně DPH od 59,29 Kč včetně DPH
Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Rozměry chytu B24:
Výška: 9 cm, šířka: 8,5 cm, hloubka: 3 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chyty velikosti B dodáváme v 30 tvarech a 4 barvách. Využití najdou jak na dětských stěnách, tak na velkých stěnách s jištěním, na své si přijdou i zarytí návštěvníci bouldrových stěn. Použitý materiál (křemičitý písek + epoxidová pryskyřice) na rozdíl od běžně dostupných plastových chytů zaručuje dlouhou životnost, stálobarevnost i šetrný povrch pro kůži na rukou.

Objednávky:
Všechny chyty vyrábíme ručně a na objednávku. Obecně počítejte s termínem cca 3 týdny od objednávky.

Objednávky na chyty přijímáme v minimální hodnotě 2000,-Kč bez DPH. Jestli máte zájem o menší počet chytů nebo na objednávku spěcháte, kontaktujte nás prosím telefonicky a my se pokusíme vybrat vám něco z aktuálních skladových zásob.

Chyty si můžete objednat samostatně nebo s imbusovými šrouby vhodné délky (délka pro 18 mm překližku osazenou buldokem). Překližku i buldoky lze objednat v sekci Materiál.

Montáž:
Chyty se montují do předem připravených otvorů osazených maticemi M10 (buldok) imbusovým šroubem tloušťky 10 mm. Délka šroubu závisí na tloušťce chytu a materiálu použitého k opláštění lezecké stěny. K utažení se používá imbusový klíč velikosti 8 mm. Pro správné dotažení je důležité umístit chyt na rovný povrch stěny, zejména u laminátových stěn je třeba dávat pozor na případné větší nerovnosti. Pokud je na chytu menší dírka, vždy do ní použijte vrut tloušťky 5 mm jako pojistku proti otáčení.
Během používání chytů doporučujeme pravidelné čištění kartáčem (jemný ocelový nebo kartáček na zuby, vyrábí se i speciální přímo na chyty). V nejnutnějších případech se chyty dají omýt vodou, instalujte je znovu až po dokonalém vyschnutí.

Jak na to:


Návod k použití:

Lezecké pískové chyty slouží k volnému lezení na umělých lezeckých stěnách, stěnkách a posilovacích panelech. Jsou vyrobeny ze směsi křemičitého písku a epoxidu. Chyty připevňujeme k podkladu vždy imbusovými šrouby o průměru 10 mm a délkách 30 – 120 mm (podle tloušťky chytu). Montáž je třeba provádět na rovný povrch a zejména malé chyty musí být dotaženy citlivě. (Dotažení by nemělo přesahovat hodnoty u vel. A max. 5 Nm, B max. 10 Nm, C max. 15 Nm, D, E, F, FX max. 20 Nm). U chytů s druhým menším otvorem používáme tzv. pojišťovací vrut o průměru 5 mm – u vel. A, B, C, D, E a 6 mm u vel. F, FX. Ten brání chytům s protáhlým tvarem rotaci při zatížení mimo osu imbusového šroubu a zároveň umožňuje nepřekročit výše uvedené hodnoty pro dotažení.
Chyty se mohou průběžně čistit kartáčem (doporučujeme ocelový na semiš), v případě většího zanesení magnéziem se dají omýt teplou vodou s přídavkem jaru (do 3%). Po omytí je nutné je nechat minimálně 14 dní vyschnout! Chyty by se neměly namáčet příliš často, při opakovaném namočení a vyschnutí může dojít ke snížení jejich původní pevnosti.
Přejeme vám příjemné zážitky při cestě k vrcholu.

Doplňkové parametry

Kategorie: B
Záruka: 2 roky