Dopadiště

Bezpečnostní dopadiště je nedílnou součástí každé bouldrové stěny. My nabízíme dvě standardní tloušťky dopadišť – 20cm a 25cm. Podle výšky stěny pak doporučujeme zákazníkům  vhodnější variantu. Hlavním kritériem při volbě tloušťky je samozřejmě  bezpečnost  při lezení. Zároveň však zohledňujeme velikost stěny, aby dopadiště nebylo zbytečně předimenzované a neubíralo tak na prostoru stěny.

Výběr realizací dopadišť:

Klasické dopadiště  tvoří dva komponenty – molitan a krycí plachta. Počet spojů se snažíme omezit na minimum, v komplikovaných prostorech se jim ale nevyhneme. Tyto napojení dopadových ploch spojujeme suchými zipy, aby nevznikaly nebezpečné mezery mezi jednotlivými žíněnkami.

Ukázka klasického dopadiště:
zin04  pravcice  fa3

Můžete vybírat z několika barev krycích plachet.

Nově nabízíme plovoucí kobercové dopadiště - je vhodné zejména do nepravidelných prostorů (sloupy, výklenky...). Povrch tvoří 2,5cm vysoký velurový koberec s odolným PE-molitanem, který se pokládá  na 15cm vrstvu molitanu. Tato kombinace materiálů dovoluje použití i pod nejvyšší bouldrové stěny. Koberec tvoří pásy široké 2m spojené suchým zipem, takže dopadová plocha je kompaktní, bez mezer a nerovností, což zaručuje maximální bezpečnost při pádech i pohybu pod stěnou. Koberec si můžete vybrat žlutý nebo modrý. Udržuje se klasicky vysavačem.

Ukázka kobercového dopadiště:

     koberec1  koberec2  koberec_3

 

K nízkým dětským stěnám pokládáme po dohodě s investorem i nižší žíněnky, nejčastěji 5 až 10cm vysoké.

Na dopadiště poskytujeme záruku 24 měsíců.
 

Krátké zprávy

Boulder open air Brno
.
boa-m
Naše balvany v areálu VUT v Brně po pěti letech provozu stále žijí. Více zde
                   10.6. 2016 Vera Ko
 
Laminátové balvany
rymarov-m
Nově nabízíme zákazníkům tři typy standardizovaných balvanů. Podrobnosti včetně fotek  zde.
2.1.2014 Vera Ko
 

Poslední realizace

Gymnázium Dobruška

dobruskaM